Bir erkeğin sizden hoşlandığını anlar mısınız?

Bir erkeğin sizden hoşlandığını 
anlar mısınız?

Cosmopolitan

Giriş Saati:24.03.2010 17:31

Güncelleme:08.04.2010 10:48

Testtimizle kendinizden emin olun...

1. Bir barda en yakın arkadaşınızla içkinizi yudumlarken arkadaşınız size "Şu çocuk sana bakıyor" diyor. Tepkiniz ne olur?
a- "Cidden mi? Çok tatlı! Bir dahaki sefere bardan içki almaya gittiğimde onun yakınından geçeyim bari."
b- Onun tarafına bakmaya gerek bile görmeden "İlgileneceğimi sanmıyorum" dersiniz.
c- "Evet, farkındayım. O ve buradaki diğer tüm erkekler aynı şeyi yapıyor" diyerek böbürlenirsiniz.

2. İşe yeni başlayan yakışıklının bir ay içinde sizin dışınızda diğer tüm ofis arkadaşlarınızla Facebook arkadaşı olduğunu fark ettiniz. Nasıl davranırsınız?
a- Hiçbir şey yapmazsınız. Ne kadar umursamaz gözükürse gözüksün sizden hoşlandığından eminsiniz. b- Onu hemen Facebook'ta arkadaş listenize eklersiniz. Sadece birkaç yazışmadan sonra hislerini çözebilirsiniz.
c- Ertesi gün ofiste onu görmezden gelirsiniz. Sizinle bir problemi olduğu çok belli. Yoksa neden sizi de eklemesin ki?

3. Bir arkadaşınız ve sevgilisiyle birlikte otururken arkadaşınız tuvalete gidiyor. Sevgilisi yarı arkadaşça, yarı flörtöz bir şekilde kolunuza dokunduğunda nasıl tepki verirsiniz?
a- Sonrasında arkadaşınızı kenara çekerek sevgilisinin sınırı aştığını söyleyerek ona bir uyarıda bulunursunuz. Arkadaşlık sizin için çok önemli.
b- Arkadaşınızın sevgilisine, size karşı kibar olmasını söylediğinden eminsiniz. Bu nedenle bu konuda hiçbir şey yapmazsınız.
c- Bu hareket size taciz gibi gelse de ilk defa olduğu için görmezden gelirsiniz. Ama eğer tekrarlanırsa mutlaka onu kibar bir şekilde uyarırsınız.

4. Bir televizyon karakteri olsaydınız, hangisi olurdunuz?
a- Glee dizisinden Rachel: Yetenekli ve hatta tapılası. Ama hep bir şekilde insanlar tarafından yanlış anlaşılan.
b- Gossip Girl'den Serena: Tıpkı onun gibi, istemeden de olsa, etrafınızdaki insanlara seksi titreşimler yayıyorsunuz.
c- Desperate Housewives'tan Susan: Sevimli olduğu kadar geveze. Herkese her şeyi anlatıyorsunuz.

5. Gizli zevklerinizden biri olan itiraf.com'da dolaşırken aklınızdan genellikle ne geçer?
a- Burada size mesaj gönderen bir itirafa rastlamanın ne kadar imkansız olduğu aklınızdan çıkmaz.
b- Gülüşünüzün ne kadar güzel olduğunu tarif eden bir erkeğin itirafını görmeyi mdilersiniz.
c- Böyle bir araştırma yaparken bir erkeğin size olan aşkını itiraf etmesini dilersiniz.

PUANLAMA
1. a-1, b-2, c-0
2. a-0, b-1, c-2
3. a-0, b-2, c-1
4. a-2, b-0, c-1
5. a-1, b-0, c-2

7 ile 10 Puan Arası
Körü Körüne Aşık
Hayatınızın çoğu alanında kendinize çok fazla güveniyor olsanız da, söz konusu erkekler olduğunda tüm sihir kayboluyor. Çok ilgi çekici olmadığınızı düşünmekten vazgeçin ve erkeklerin yolladığı sinyallere karşı açık olun. Kolay Konuşun (Speak Easy) kitabının yazarı ve iletişim koçu Cynthia Leeds Friedlander "Ona gülümseyin ve tepkisini ölçün. Sorulara karşı hazırlıklı olun. Bunlar sizi beğendiğinin ve söylediklerinizle ilgilendiğinin işaretidir" diyor. İlginizi çekmek isteyen erkeklerle kuşatılacağınızdan eminiz.

4 ile 6 Puan Arası
Erkekleri Okuma Becerisi
Erkekleri tıpkı bir mıknatıs gibi kendinize çekiyorsunuz. Çünkü insanları dikkatle dinliyor, fikirlerine önem veriyor ve ne düşündüklerini anlayabiliyorsunuz. Erkekler Ne Söyler, Kadınlar Ne Duyar (What Men Say, What Women Hear) kitabının yazarı Linda Papadopoulos, "Kendinize çok güveniyorsunuz ama fazla şişirilmiş egoya da sahip değilsiniz" diyor. Dolayısıyla erkekleri okuma yeteneğiniz güvensizlik ve boş kuruntularla harcanmıyor.

0 ile 3 Puan Arası
Kendine Güvenen
Budala Çok ateşli bir kadınsınız ama her erkeği dize getirebileceğiniz düşüncesi ters tepebilir. Papadopoulos "Karşınızdaki erkeğin hislerini ölçmekten çok kendi hareketlerinizi önemsiyorsunuz" diyor. Bu da, ilişkilerinizin diğer aşamalarında pek de anlaşılır olmayan tavırlar sergilemenize sebep oluyor. Hoşlandığınız erkeğin hareketlerini arkadaşlarınıza anlatın ve sizden hoşlanıp hoşlanmadığı konusundaki fikirlerini sorun. Kısa süre sonra hiçbir yardım almadan siz de ipuçlarından bir şeyler çıkarmaya başlayacaksınız.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan CAFE RUJ veya caferuj.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Günün Şans Kartı
 • 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
  1. GÜNÜN ŞANS KARTI Kafanızı kurcalayan sorular mı var? Bir kart çekin ve kendinizi Melekler’in şifalı enerjisine teslim edin… Onların vereceği cevap, size mutlaka yol gösterecektir…
  1. Şu anda kal! Bir an öncesi için çok geç, bir an sonrası için çok erken. Elinde sadece "şu an" var. Geçmiş ya da gelecek seni esir aldığında, derin bir nefes al ve huzur bulana kadar tekrarla: "Andayım"…
  2. Sözcüklerini seç! Erdem, konuşmakta değil; öz sözcüklerle konuşmakta… Konuşmak için aldığın her nefesin ne kadar kıymetli olduğunu düşün! Kimsenin kalbini kırma, büyüklük taslama, alçakgönüllü ve sevgi dolu ol!
  3. Cesur ol! Artık korkmak yok! Biliyorsun, denize atlamadan yüzmeyi öğrenemezsin. Kendini evrenin akışına teslim et; cesur bir şekilde kararlarının arkasında dur ve yol al!
  4. Önce dinlenmen lazım! Kendine fazla yükleniyorsun. Hayat kaçmıyor! Yeni bir adım atmadan önce, bedenini, zihnini, ruhunu dinlendir! Sana minnettar kalacaklar…
  5. Söylenenleri dinle! Kulaklarını eleştiriye tıkadığın zaman, aslında her şeye tıkıyorsun. Oysa aç kulaklarını, evrenin olağanüstü sesini dinle! Eleştiriler, canını acıtsa da; bil ki hiçbir söz manasız yere senin kulağına ulaşmıyor!
  6. Anlamaya çalış! Başkasının başına gelenleri anlamaya çalış. Ama bunu yaparken, onun bedenine girme, kendi bedeninde kal! Onun başına gelenlerin sana ne anlatmaya çalıştığını ancak böyle anlayabilirsin.
  7. Yarım bırakma! Evren, tam ve bütün… Yaptığın işin sonuçlarını görmek istiyorsan, hiçbir şeyi yarım bırakma. Kuşkuya düştüğün an, Melekler'den yol göstermeleri için yardım iste.
  8. Pişman olabilirsin! Bu adımı attın ama ileride pişman olabilirsin… Bundan bir ders çıkartmaya çalış. Derin bir nefes al, "Bu kararı neden verdim" diye kendine sor. Aklına gelen ilk cevap, doğra cevap olacak!
  9. Cömert ol! Sevgini, imkanlarını, varlığını başkalarıyla paylaş. Paylaştığın kadar sana geri dönecek. Elinde tuttuğunda, zamanla azaldığını göreceksin.
  10. Pişman olmayacaksın! Aldığın kararın pişmanlığını yaşama! Şimdi öyle görünmese bile, ileride pişman olmayacaksın. Unutma, evren her şeyi senin iyiliğine göre ayarlıyor!
  11. Egonu terk et! Her şeyi bildiğini düşündüğün an, hayat seni öyle bir sınar ki, aslında hiçbir şeyi bilmediğini görürsün. Amaç, canını acıtmak değil… "Her zaman her şeye hazırlıklı olamayız"ı göstermek. Egonla değil, kalbinle ilerle!
  12. Eleştirilere aldırma! Herkes dilediğini söyleyebilir, kimsenin dudaklarına mühür vuramazsın. Bu konuda eleştirilere aldırma! Ama onları yine de dinle, belki alman gereken bir dersi kaçırıyorsundur?
  13. Bunun için çaba göster! Masanın üzerinde duran bir şeyi almak için, ona doğru uzanmak zorundasın! Peki, evrenden istediğin şeyi almak için neden harekete geçmiyorsun?
  14. Bırakma zamanı! Boşuna üzülüyorsun! Üzülmen koşulları değiştirmeyecek. Bırak gitsin, elinde tutmaya çalıştıkça üzüntün artacak. Bıraktığın an, hafiflediğini göreceksin!
  15. Şimdi zamanı değil! Aceleyle hareket etme! Bu, daha detaylı düşünmeni gerektirecek bir mesele. Kararını vermeden önce bir gün bekle! Gün doğmadan neler doğar…
 • BİR MELEK KARTI SEÇİN