e giderken ne giyilir? Ne giyilmez?

<a href="/Index/dugun_haber_etiketleri" target="_blank" rel="tag">Düğün</a>e giderken ne giyilir? Ne giyilmez?

Ayşegül Güngör

Giriş Saati:13.07.2010 17:35

Güncelleme:14.07.2010 12:02

ler eğlencelidir ve “hoplamalı-zıplamalı”dır. Kurtlarımızı dökmek için o düğünü beklemişiz gibi pistte ordan oraya süzülürüz. Şahsen ben, ‘o düğündeki kişileri bir daha nerde göreceğim’ mantığında olduğum için pistin orta yerine dalar ve kendi kendime eğlenirim.

Havaların ısınması ve yazın gelmesiyle birlikten sezonu açılmış bulunmakta. Eğer 20'li yaşlarımızın ortalarındaysak, artık her haftasonu bir arkadaşımızın düğünü, kına gecesi veya nişanı olması olasıdır. Yaz ayları düğün dernek konusunda öyle bereketlidir ki, bütün çiftler balayını da neşeli tatil beldelerinde geçirmek amacıyla bu sıcak ayları tercih ederler.Bu nedenledir ki restaurantlar ve düğün organizasyon şirketleri yazı pek severler.

Düğünler eğlencelidir ve "hoplamalı-zıplamalı"dır. Kurtlarımızı dökmek için o düğünü beklemişiz gibi pistte ordan oraya süzülürüz. Şahsen ben, 'o düğündeki kişileri bir daha nerde göreceğim' mantığında olduğum için pistin orta yerine dalar ve kendi kendime eğlenirim.

Düğünler neşelidir ve bol dedikoduludur. Yorgun argın eve dönüşlerde gelinin annesinin ne giyindiği, görümcesinin de gelini kıskanıyomuşçasına gelinle aynı abartı topuzu yaptırdığı, ailedeki büyük halanın payetli ayakkabıları, eltinin geçen sezona ait olduğu su götürmez bir gerçek olan çirkin topukluları.. konuşulan başlıklardan yalnızca birkaçıdır.

Peki ne giyilir düğünlerde?Gelin & damata olan yakınlığınızın derecesi, ne giyebileceğiniz konusunda belirleyici olmakla birlikte, birdenbire kendinizi büyük bir kaosun içinde de bulabilirsiniz.

Ne Giyilir?
Eğer evlenen çift çok yakın arkadaşınız veya birinci dereceden akrabanız ise diğer katılımcılara göre daha şık ve gösterişli bir elbise giyinebilmeniz mümkün olacaktır. Uzun ve rengarenk straplez elbiseler, kısa balon etekler, pastel tonlardaki satenler, bir yaz düğününde sizi şıklaştırmakla birlikte, o kalabalık içindeki konumunuza da uygun olur. Eğer bir aile dostunuz, çok samimi olmadığınız iş arkadaşınız veya uzak sayabileceğimiz bir akrabanız ise daha çok her derde deva veya kurtarıcı olarak adlandırdığımız bir parçayı rahatça tercih edebilirsiniz. Çoğu zaman bu bahsettiğimiz parça, siyah ve sade bir elbisedir. Önemli olan onu nasıl taşıdığınız, saçlarınız ve makyajınız, takılarınızın elbisenizle uyumudur. Çok sade ve gösterişsiz bir elbiseyi bile makyajınızda kullandığınız renklerle, saç modeliniz veya ayakkabı tercihinizle farklılaştırabilir, zenginleştirebilirsiniz. Yani, evlenen çiftin, yakın akrabanız veya samimi bir arkadaşınız olmadığı durumlarda, daha sade ve abartısız olmaya özen gösterin. Dizüstü bir elbise veya üzerine güzel bir bluzla giyeceğiniz kumaş bir pantolon, uygun saç & makyaj & aksesuar kullanımı ile birlikte size bir düğün akşamında eşlik edebilir.

Peki ne giyilmez? İlk söylemem gereken şey; Beyaz giyilmez!.. Bu gece, Gelin'in gecesidir. Beyaz giyme hakkı geline ait olmalı ve kalabalıkta her yerden rahatça görünmelidir. Aynı şekilde, kabarık etekli bir gelinlik tercih eden Gelin Hanım'ın yanında, siz de kabarık ve kocaman etekli abiyelerle süzülmemelisiniz. Unutmayın, bu gece onun gecesi ve en şık, en kabarık etekli, en gür saçlı kişi o olmalı. Siz, çok yakınınız olsa bile ondan daha sade olmalısınız. Tabii ki, bu, gösterişsiz olmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Ama kabul edelim ki, o gün dikkatler onun üzerinde olmalı. Bu yüzden dikkatleri üzerinize çekmeyin. En kabarık etek, saçtaki en gösterişli çiçek gelinin olsun. 

aysegulg.blogspot.com/

Etiketler : , , ,

kalan karakter 1000

esma esma

meraba su yesılı rengınde uzun elbısem var sızce ceket gıymmı

Aynı Görüşte misiniz?
evet27
hayır13
cevapla 10.09.2013 17:57
byza byza

aile dostlarımızın düğünü var.peki bu düğüne ekru ya da krem bir takım giyebilir miyim..beyaz giyemezssiniz demişsiniz

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır32
cevapla 29.08.2013 01:37
gamze gamze

meraba .. yardıma çok ihtiyacım var yarın erkek arkadaşımla düğüne gidicez ailesi orda olucak onun yakınları ben elbise giymek istemiyorum açıkçası fiziğime güvenmiyorum öyle görmesinler. oda elbise giy diyo onu kırmakta istemiyoru yardımcı olun ne olur ne giymeliyim ???***;*?????????????????????????????????

Aynı Görüşte misiniz?
evet33
hayır23
cevapla 15.08.2013 22:06
Ümmü gülsüm Ümmü gülsüm

Merhaba bayramın ikinci günü erkek kuzenımın düğünü düğün köyde yapılıcak yanı tüm akrabalarım tüm tanıdıklarım orda olucak bende saçım açık olsada kapalı giyinen biriyim yanı nasıl söyliyim straptez , sıfır kollu askılı kısa etek giyemem kuzenımın düğünündede çok fazla dikka çekmeyecek ama bir o kadar damadın yakını oldugumun fark edilmesini anlaşılsın istiyorum siz ne önerirsiniz bu durumda ne giyebilirim hem benim hem çevremin rahatsız olamayacağı şekilde ve şık bi şekilde ne giymeliyim :(( lütfen yardım edin hiç alışveriş yapmadım daha acilll napıcamı ne alıcağı mı hiç bilmiyorummmm !! :(((((

Aynı Görüşte misiniz?
evet33
hayır5
cevapla 31.07.2013 23:52
ozlem y ozlem y // İSTANBUL

Merhaba Ümmü Hanım,
Şık olmak ve dikkat çekiyor olmak yalnızca dekolteyle alakalı değildir. Hiç bir dekolte olmadan da hoş görünebilir, aynı zamanda en dikkat çekici kişi siz olabilirsiniz. Lütfen öncelikle bu fikri zihninize yerleştirin. Güpürlü, dantelli diz altı bir elbiseyle hem çok şık hem de asil görünebilirsiniz. Kolları kumaşsız tamamen güpür olabilir... Aynı zamanda trendy de olmuş olursunuz. Tabii saç ve makyaj uyumu çok önemli. Ayrıca vücudu saran, etek uçları yerlerde sürünen bir elbiseyi dekoltesiz giyebilirsiniz. Yılın trendi neon renkler ya da pastel renklerden faydalanabilirsiniz. Her şeyden önce elbisenizin kalıbı önemli, unutmayın. Ve tabii en güzel elbise üzerinizden çıkarmadığınız özgüven...

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır3
cevapla 01.08.2013 11:21
Bbb Bbb

Çok yakın arkadaşımın öğlen kilisede düğünü var. Ne giyebilirim?

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır22
cevapla 02.07.2013 00:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan CAFE RUJ veya caferuj.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Günün Şans Kartı
 • 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
  1. GÜNÜN ŞANS KARTI Kafanızı kurcalayan sorular mı var? Bir kart çekin ve kendinizi Melekler’in şifalı enerjisine teslim edin… Onların vereceği cevap, size mutlaka yol gösterecektir…
  1. Pişman olmayacaksın! Aldığın kararın pişmanlığını yaşama! Şimdi öyle görünmese bile, ileride pişman olmayacaksın. Unutma, evren her şeyi senin iyiliğine göre ayarlıyor!
  2. Bırakma zamanı! Boşuna üzülüyorsun! Üzülmen koşulları değiştirmeyecek. Bırak gitsin, elinde tutmaya çalıştıkça üzüntün artacak. Bıraktığın an, hafiflediğini göreceksin!
  3. Sözcüklerini seç! Erdem, konuşmakta değil; öz sözcüklerle konuşmakta… Konuşmak için aldığın her nefesin ne kadar kıymetli olduğunu düşün! Kimsenin kalbini kırma, büyüklük taslama, alçakgönüllü ve sevgi dolu ol!
  4. Önce dinlenmen lazım! Kendine fazla yükleniyorsun. Hayat kaçmıyor! Yeni bir adım atmadan önce, bedenini, zihnini, ruhunu dinlendir! Sana minnettar kalacaklar…
  5. Söylenenleri dinle! Kulaklarını eleştiriye tıkadığın zaman, aslında her şeye tıkıyorsun. Oysa aç kulaklarını, evrenin olağanüstü sesini dinle! Eleştiriler, canını acıtsa da; bil ki hiçbir söz manasız yere senin kulağına ulaşmıyor!
  6. Cesur ol! Artık korkmak yok! Biliyorsun, denize atlamadan yüzmeyi öğrenemezsin. Kendini evrenin akışına teslim et; cesur bir şekilde kararlarının arkasında dur ve yol al!
  7. Anlamaya çalış! Başkasının başına gelenleri anlamaya çalış. Ama bunu yaparken, onun bedenine girme, kendi bedeninde kal! Onun başına gelenlerin sana ne anlatmaya çalıştığını ancak böyle anlayabilirsin.
  8. Şimdi zamanı değil! Aceleyle hareket etme! Bu, daha detaylı düşünmeni gerektirecek bir mesele. Kararını vermeden önce bir gün bekle! Gün doğmadan neler doğar…
  9. Egonu terk et! Her şeyi bildiğini düşündüğün an, hayat seni öyle bir sınar ki, aslında hiçbir şeyi bilmediğini görürsün. Amaç, canını acıtmak değil… "Her zaman her şeye hazırlıklı olamayız"ı göstermek. Egonla değil, kalbinle ilerle!
  10. Bunun için çaba göster! Masanın üzerinde duran bir şeyi almak için, ona doğru uzanmak zorundasın! Peki, evrenden istediğin şeyi almak için neden harekete geçmiyorsun?
  11. Şu anda kal! Bir an öncesi için çok geç, bir an sonrası için çok erken. Elinde sadece "şu an" var. Geçmiş ya da gelecek seni esir aldığında, derin bir nefes al ve huzur bulana kadar tekrarla: "Andayım"…
  12. Yarım bırakma! Evren, tam ve bütün… Yaptığın işin sonuçlarını görmek istiyorsan, hiçbir şeyi yarım bırakma. Kuşkuya düştüğün an, Melekler'den yol göstermeleri için yardım iste.
  13. Eleştirilere aldırma! Herkes dilediğini söyleyebilir, kimsenin dudaklarına mühür vuramazsın. Bu konuda eleştirilere aldırma! Ama onları yine de dinle, belki alman gereken bir dersi kaçırıyorsundur?
  14. Cömert ol! Sevgini, imkanlarını, varlığını başkalarıyla paylaş. Paylaştığın kadar sana geri dönecek. Elinde tuttuğunda, zamanla azaldığını göreceksin.
  15. Pişman olabilirsin! Bu adımı attın ama ileride pişman olabilirsin… Bundan bir ders çıkartmaya çalış. Derin bir nefes al, "Bu kararı neden verdim" diye kendine sor. Aklına gelen ilk cevap, doğra cevap olacak!
 • BİR MELEK KARTI SEÇİN