GALERİ

Genç bir tasarımcı:

 Röportaj: FUAT ÇAĞDAŞ            Fotoğralar: HAYDAR ERÇIN/ŞamdanPlus

Selma Çilek; hayallerinin peşinde koşan ve gerçekleştirmeyi başaran bir isim. Çilek Mobilya’nın sahibinin kızı olan Selma Çilek, aile şirketinde çalışmak yerine, çocukluk hayali olan moda tasarımcılığını tercih etmiş. Hayalini gerçekleştirmek için Milano’daki Instituto Marangoni’de moda tasarımı üzerine eğitim almış. Master sırasında Milano’da, Armani’de ve Ermanno Scarvinno’da staj yapmış. Sonra Türkiye’ye dönüp atölye açmış ve ‘Selma Çilek’ markasını kurmuş. Simdi Bebek’teki atölyesi ve showroom’unda koleksiyonlar hazırlayıp moda tutkunlarının beğenisine sunuyor. Selma Hanım, çocukluk hayalini gerçekleştirmiş ama hayalleri sona ermemiş; şimdi ise dünya çapında tanınan bir modacı olmak istiyor. Selma Çilek’i ve tasarımlarını sizlere yakından tanıtmak istedik. Kendi tasarımlarıyla özel pozlar veren Selma Hanım, moda macerasını ve hayallerini Şamdan Plus ile paylaştı.

Önce sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Bursa doğumluyum. Ankara Bilkent Üniversitesi’nde Business Administration okudum fakat üniversitede okurken de aklımdaki tek şey okulu bitirip dünyanın moda üzerine en iyi okullarından biri olan Milano’daki Instituto Marangoni’de moda tasarımı üzerine eğitim almaktı. Hayal ettiğim gibi de oldu. 

Puan: 0
  • 1
Yön tuşlarıyla geçiş yapabilirsiniz

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan CAFE RUJ veya caferuj.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.