GALERİ

Evde keyifli vakit geçirmek için 10 öneri

Kış aylarında dışarı çıkmak yerine sarılıp sarmalanıp evde vakit geçirmek sizi dış dünyadan koparmasın!

Teknolojinin son sistem ürünleri ile online hayata bağlanabilirsiniz. Ünlü psikolog ve sağlık uzmanı Mamta Bhatia’nın önerileriyle evde dış dünya ile bağlantı koparmadan eğlenceli vakit geçirmenizin anahtarını veriyor.

İpucu 1: Egzersiz 

Kış aylarında, kendinizi egzersiz yapmak için motive etmeniz çoğu zaman zordur, tek yapmak istediğiniz kış uykusuna yatmaktır. Formda ve sağlıklı kalmak için uzun soğuk kış aylarında neden evde egzersiz yapmayasınız?
Evinizde yapabileceğiniz egzersiz türlerine bir bakın. Bir film izlerken ağırlık kaldırabilir mekik çekebilir ya da bacak kaldırma hareketi yapabilirsiniz. Ya da bir fitness DVD’si alabilirsiniz, piyasada çok iyi yoga ve aerobic CD’leri mevcut. Para harcamak istemiyorsanız İnternet’ten de online fitness derslerini izleyebilirsiniz. Bunları yaptığınızda vücudunuz endorfin (mutluluk kimyasalı) salgılayacak ve kendinizi daha iyi ve formda hissedeceksiniz. Mutluluk kimyasalları salgılandığında doğal olarak kendinizi daha iyi hissedeceksiniz, moraliniz yükselecek ve size daha enerjik olacaksınız. Enerjiniz olduğunda metabolizmanız da hızlanacak ve be bu da yediğiniz yemekleri daha hızlı sindirmenize ve yağ yakmanıza yardımcı olacak böylece kendinizi muhteşem hissedeceksiniz. Ayrıca endorfin salgıladığınızda daha pozitif düşünecek ve daha iyimser bir bakış açısına sahip olacaksınız bu da sizi daha motive ve enerjik hale getirecek.

Puan: 3,3
  • 1
Yön tuşlarıyla geçiş yapabilirsiniz

kalan karakter 1000

sanane ki bundan sanane ki bundan

ya arkadaşlar benim cnm sıkılıyo bana yapmam gereken şeyleri söyleyin yaa ölücem çok daraldım dışarı çıkıyorum yine sıkılıyo biz bu can sıkıntısına bişi blalım bence

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır4
cevapla 06.07.2014 18:20
helin yükkol helin yükkol

süt içip bütün çocuklar kitapta okuyup uyumalı bence ve arkadaş çağırmalı oyun oynamalı ya da bahçede oynamalıdır bunda böyle sağlıklı ve huzurlu oluruz sevgi ve saygılarımla............

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır18
cevapla 02.11.2013 16:11
ismimden sanane yaa ismimden sanane yaa

saçmaaaa

Aynı Görüşte misiniz?
evet33
hayır7
cevapla 13.02.2012 21:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan CAFE RUJ veya caferuj.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.