Zayıf yönlerin neler

Zayıf yönlerin neler

İşte İnsan

Giriş Saati:02.06.2010 12:06

Güncelleme:27.10.2010 17:35

İşte kritik birt sorusuna verilmesi gereken cevap...

Zayıf yönlerin neler?

Ne anlama geliyor:
Bu oldukça doğrudan bir sorudur ve dolaylı bir yaklaşımda bulunuyor olabilirler. Ancak yapabileceklerinizin limitleriyle çok ilgilendiklerine emin olabilirsiniz. Aynı zamanda zayıflıklarınız konusunda ne kadar bilinçli olduğunuzu da bilmek isteyeceklerdir. Çoğu insan ya kendine güvenmeyip zayıf yanlarını gözünde büyütür ya da kendinden fazla emin bir tavır takınır. Kendini tanıyan biri zayıf yanlarını bilir. Kibirli biri hiçbir zayıf yanı olmadığına inanır. Bu aynı zamanda kendini tanıma ve dürüstlükle ilgili bir test olabilir.

Nasıl Yanıtlamalı: Hiçbir zayıf yanınız olmadığını söylemeyin. Bu soruya iyi bir yanıt hazırlayın. Aranan pozisyon için gereken kilit özelliklerinizde ciddi bir eksiklik olduğunu göstermeyin. Diğer yandan bunların farkında olduğunuzu ve itiraf edebileceğinizi göstermek iyi olacaktır. Bazen insanların ismini unutabiliyorum. Bilirsiniz bazen birisiyle tanıştığınız anda ismini unutursunuz. Yapabileceğiniz en iyi şey zayıf yanlarınızı tanımlarken onlarla nasıl baş ettiğinizi de ortaya koymak. Böylelikle zayıflıklarınızı yönetmede nasıl güçlü olduğunuzu göstermiş olursunuz. Bu sorunumun üstesinden gelmeyi büyük oranda başardım. Bu konuda çok iyi bir iş hafızası eğitimi aldım ve artık birçok ismi aklımda tutabiliyorum. Aynı zamanda kontaklarımı kişilerin detaylı özellikleriyle tuttuğum bir yazılım kullanıyorum ve düzenli olarak gözden geçiriyorum. Zayıf yanınızı öyle tanımlayın ki aslında bunun sizin güçlü yanlarınızdan biri olduğu kanısına varsınlar. Bazı zamanlar çok tez canlı ve sabırsız olabiliyorum. Gereksiz ertelemeleri ve boşa geçen zamanları tolere edemiyorum. Tekrarlanmadıkları sürece hataları o kadar önemsemem.

Mülakat sorusu: "Eve iş götürür müsün?" TIKLAYINIZ!

http://www.isteinsan.com.tr

Etiketler : , , ,

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan CAFE RUJ veya caferuj.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Günün Şans Kartı
 • 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
  1. GÜNÜN ŞANS KARTI Kafanızı kurcalayan sorular mı var? Bir kart çekin ve kendinizi Melekler’in şifalı enerjisine teslim edin… Onların vereceği cevap, size mutlaka yol gösterecektir…
  1. Bırakma zamanı! Boşuna üzülüyorsun! Üzülmen koşulları değiştirmeyecek. Bırak gitsin, elinde tutmaya çalıştıkça üzüntün artacak. Bıraktığın an, hafiflediğini göreceksin!
  2. Pişman olmayacaksın! Aldığın kararın pişmanlığını yaşama! Şimdi öyle görünmese bile, ileride pişman olmayacaksın. Unutma, evren her şeyi senin iyiliğine göre ayarlıyor!
  3. Cömert ol! Sevgini, imkanlarını, varlığını başkalarıyla paylaş. Paylaştığın kadar sana geri dönecek. Elinde tuttuğunda, zamanla azaldığını göreceksin.
  4. Pişman olabilirsin! Bu adımı attın ama ileride pişman olabilirsin… Bundan bir ders çıkartmaya çalış. Derin bir nefes al, "Bu kararı neden verdim" diye kendine sor. Aklına gelen ilk cevap, doğra cevap olacak!
  5. Egonu terk et! Her şeyi bildiğini düşündüğün an, hayat seni öyle bir sınar ki, aslında hiçbir şeyi bilmediğini görürsün. Amaç, canını acıtmak değil… "Her zaman her şeye hazırlıklı olamayız"ı göstermek. Egonla değil, kalbinle ilerle!
  6. Önce dinlenmen lazım! Kendine fazla yükleniyorsun. Hayat kaçmıyor! Yeni bir adım atmadan önce, bedenini, zihnini, ruhunu dinlendir! Sana minnettar kalacaklar…
  7. Şimdi zamanı değil! Aceleyle hareket etme! Bu, daha detaylı düşünmeni gerektirecek bir mesele. Kararını vermeden önce bir gün bekle! Gün doğmadan neler doğar…
  8. Yarım bırakma! Evren, tam ve bütün… Yaptığın işin sonuçlarını görmek istiyorsan, hiçbir şeyi yarım bırakma. Kuşkuya düştüğün an, Melekler'den yol göstermeleri için yardım iste.
  9. Cesur ol! Artık korkmak yok! Biliyorsun, denize atlamadan yüzmeyi öğrenemezsin. Kendini evrenin akışına teslim et; cesur bir şekilde kararlarının arkasında dur ve yol al!
  10. Söylenenleri dinle! Kulaklarını eleştiriye tıkadığın zaman, aslında her şeye tıkıyorsun. Oysa aç kulaklarını, evrenin olağanüstü sesini dinle! Eleştiriler, canını acıtsa da; bil ki hiçbir söz manasız yere senin kulağına ulaşmıyor!
  11. Eleştirilere aldırma! Herkes dilediğini söyleyebilir, kimsenin dudaklarına mühür vuramazsın. Bu konuda eleştirilere aldırma! Ama onları yine de dinle, belki alman gereken bir dersi kaçırıyorsundur?
  12. Anlamaya çalış! Başkasının başına gelenleri anlamaya çalış. Ama bunu yaparken, onun bedenine girme, kendi bedeninde kal! Onun başına gelenlerin sana ne anlatmaya çalıştığını ancak böyle anlayabilirsin.
  13. Bunun için çaba göster! Masanın üzerinde duran bir şeyi almak için, ona doğru uzanmak zorundasın! Peki, evrenden istediğin şeyi almak için neden harekete geçmiyorsun?
  14. Sözcüklerini seç! Erdem, konuşmakta değil; öz sözcüklerle konuşmakta… Konuşmak için aldığın her nefesin ne kadar kıymetli olduğunu düşün! Kimsenin kalbini kırma, büyüklük taslama, alçakgönüllü ve sevgi dolu ol!
  15. Şu anda kal! Bir an öncesi için çok geç, bir an sonrası için çok erken. Elinde sadece "şu an" var. Geçmiş ya da gelecek seni esir aldığında, derin bir nefes al ve huzur bulana kadar tekrarla: "Andayım"…
 • BİR MELEK KARTI SEÇİN