Erkek olmak nasıl bir duygu?

Erkek olmak nasıl bir duygu?

Cosmopolitan

Erkeklerin dünyasında neler olup bittiğini siz de bizim kadar merak ediyor musunuz? Yaşadıklarına içerden bakarak  sevgilinizi daha iyi tanıyabilir ve ilişkinizi daha farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Çevremizdeki erkeklere erkek olmanın nasıl bir his olduğunu sorduk. Verdikleri eğlenceli cevapları okuyun ve gülmeye hazır olun!

Erkeklerin yaşamında öyle -çoğu zaman anlaşılmaz- ayrıntılar ve alışkanlıklar vardır ki bizim öğrenmemiz gerekmez: Sürekli göğüslere bakmak, ne kadar sert bir erkek olduğunu kanıtlamak için 50 tane acı tavuk kanadı yemek veya üç yıldır yıkanmayan bir banyo havlusunu kullanmak bunlardan yalnızca bazıları... İşin garip yanı, çok ciddi bir cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirmediğiniz
sürece de bunları asla deneyimleyemeyecek olmamız. Merak ettiğinizi bildiğimiz için sekiz erkeğe “erkek” olmanın gerçekte ne anlama geldiğini sorduk. Eğer bir erkeğin kız arkadaşının babasıyla tanıştığında aklından neler geçtiğini, ya da biriyle yumruk yumruğa kavga etmenin onlara neler hissettirdiğini merak ediyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz.

Tıraş Olmak

“Duştan çıktığımda önce televizyonda bir spor programı açıyorum. Ardından tıraş kremini sakallarımda köpürtüyorum. Tıraş olmak canımı acıtmıyor çünkü yüzümü gençken olduğu kadar kesmiyorum. Hatta bu artık benim için rahatlatıcı bir ritüel bile diyebilirim. Ancak uzun süre tıraş olmayıp sakalımı uzattığımda parçam haline gelen bir şeyi   kaybediyormuşçasına bir burukluk hissediyorum. Tabii sonuçta maalesef ertesi sabah sakallarım tekrar uzamış halde uyanıyorum!”    Cem

Bir Kız Arkadaşına Gizliden Gizliye Aşık Olmak

“Bu durum küçükken okulun kabadayısı tarafından size işkence yapılmasına benzetilebilir. Tek farklılık aşık olduğum kız beni yumruklamak yerine sürekli arkadaşça sarılıyor!
Benim için süslenmek yerine flört ettiği çocuk konusunda tavsiyeler istiyor. Bense yalnızca ona aşık olduğumu fark edeceği günü bekliyorum. Biraz hayal kurmanın sakıncası yok...”    Hakan

Etiketler: , , , , , , ,

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan CAFE RUJ veya caferuj.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Günlük Burç Yorumları
Günün Şans Kartı
 • 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
  1. GÜNÜN ŞANS KARTI Kafanızı kurcalayan sorular mı var? Bir kart çekin ve kendinizi Melekler’in şifalı enerjisine teslim edin… Onların vereceği cevap, size mutlaka yol gösterecektir…
  1. Cömert ol! Sevgini, imkanlarını, varlığını başkalarıyla paylaş. Paylaştığın kadar sana geri dönecek. Elinde tuttuğunda, zamanla azaldığını göreceksin.
  2. Şimdi zamanı değil! Aceleyle hareket etme! Bu, daha detaylı düşünmeni gerektirecek bir mesele. Kararını vermeden önce bir gün bekle! Gün doğmadan neler doğar…
  3. Önce dinlenmen lazım! Kendine fazla yükleniyorsun. Hayat kaçmıyor! Yeni bir adım atmadan önce, bedenini, zihnini, ruhunu dinlendir! Sana minnettar kalacaklar…
  4. Eleştirilere aldırma! Herkes dilediğini söyleyebilir, kimsenin dudaklarına mühür vuramazsın. Bu konuda eleştirilere aldırma! Ama onları yine de dinle, belki alman gereken bir dersi kaçırıyorsundur?
  5. Şu anda kal! Bir an öncesi için çok geç, bir an sonrası için çok erken. Elinde sadece "şu an" var. Geçmiş ya da gelecek seni esir aldığında, derin bir nefes al ve huzur bulana kadar tekrarla: "Andayım"…
  6. Bunun için çaba göster! Masanın üzerinde duran bir şeyi almak için, ona doğru uzanmak zorundasın! Peki, evrenden istediğin şeyi almak için neden harekete geçmiyorsun?
  7. Söylenenleri dinle! Kulaklarını eleştiriye tıkadığın zaman, aslında her şeye tıkıyorsun. Oysa aç kulaklarını, evrenin olağanüstü sesini dinle! Eleştiriler, canını acıtsa da; bil ki hiçbir söz manasız yere senin kulağına ulaşmıyor!
  8. Cesur ol! Artık korkmak yok! Biliyorsun, denize atlamadan yüzmeyi öğrenemezsin. Kendini evrenin akışına teslim et; cesur bir şekilde kararlarının arkasında dur ve yol al!
  9. Sözcüklerini seç! Erdem, konuşmakta değil; öz sözcüklerle konuşmakta… Konuşmak için aldığın her nefesin ne kadar kıymetli olduğunu düşün! Kimsenin kalbini kırma, büyüklük taslama, alçakgönüllü ve sevgi dolu ol!
  10. Egonu terk et! Her şeyi bildiğini düşündüğün an, hayat seni öyle bir sınar ki, aslında hiçbir şeyi bilmediğini görürsün. Amaç, canını acıtmak değil… "Her zaman her şeye hazırlıklı olamayız"ı göstermek. Egonla değil, kalbinle ilerle!
  11. Bırakma zamanı! Boşuna üzülüyorsun! Üzülmen koşulları değiştirmeyecek. Bırak gitsin, elinde tutmaya çalıştıkça üzüntün artacak. Bıraktığın an, hafiflediğini göreceksin!
  12. Pişman olmayacaksın! Aldığın kararın pişmanlığını yaşama! Şimdi öyle görünmese bile, ileride pişman olmayacaksın. Unutma, evren her şeyi senin iyiliğine göre ayarlıyor!
  13. Anlamaya çalış! Başkasının başına gelenleri anlamaya çalış. Ama bunu yaparken, onun bedenine girme, kendi bedeninde kal! Onun başına gelenlerin sana ne anlatmaya çalıştığını ancak böyle anlayabilirsin.
  14. Yarım bırakma! Evren, tam ve bütün… Yaptığın işin sonuçlarını görmek istiyorsan, hiçbir şeyi yarım bırakma. Kuşkuya düştüğün an, Melekler'den yol göstermeleri için yardım iste.
  15. Pişman olabilirsin! Bu adımı attın ama ileride pişman olabilirsin… Bundan bir ders çıkartmaya çalış. Derin bir nefes al, "Bu kararı neden verdim" diye kendine sor. Aklına gelen ilk cevap, doğra cevap olacak!
 • BİR MELEK KARTI SEÇİN