6 parlak fikirle istediğiniz hayata sahip olmanın yolları

6 parlak fikirle istediğiniz hayata sahip olmanın yolları

Cosmopolitan/Ceylan Yeniacun

Şu ana kadar hayatınızın nasıl gittiğinin hiçbir önemi yok. Eğer gerçekten isterseniz tüm yaşamınıza farklı bir yön verebilirsiniz. Bir süredir yapmak istediklerinizin listesini oluşturarak işe başlamaya ne dersiniz? Yaşam strateji uzmanları altı parlak fikirle kendinizi hiç olmadığınız kadar mutlu hissetmenizin çok kolay olduğunun altını çiziyor...

1) Zihninizi yenileyin

Bilgisayarınız aynı anda birçok programı çalıştırdığınızda donup kalıyor, değil mi? Peki, böyle bir durumda ilk ne yapıyorsunuz? Bilgisayarınızı kapatıp yeniden açıyorsunuz. Kısa bir süreliğine ekran kararıyor ve sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlıyor. Aynısını kendiniz için niye uygulamıyorsunuz? Yanlış duymadınız, diyelim ki çok stres dolu, yorucu bir gün geçirdiniz ve kendinizi çok bunalmış hissediyorsunuz o zaman bir süreliğine zihninizi dış dünyaya kapatın ve sonra tekrar açın. Tıpkı bilgisayarınıza yaptığınız gibi. Biliyoruz, zihninizin açmakapama düğmesi yok ama şimdi önereceğimiz teknik sayesinde aynı etkiyi hissedeceksiniz. Sadece 90 saniyeye ihtiyacınız var. Gözlerinizi kapayın, rahatlayın ve tıpkı bilgisayar ekranı gibi zihninizin simsiyah olmasını sağlayın. En az beş kez derin nefes alıp verin. Her nefes alıp verişinizde zihninizin rahatladığını hissedeceksiniz. 90 saniyenin sonuna geldiğinizde emin olun, çok daha enerjik olacaksınız. Gün ortasında bu tekniği uyguladığınızda günün geri kalanını mutlu ve huzurlu geçirmek elinizde.

Etiketler: ,

kalan karakter 1000

melike melike

çok güzel

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır11
cevapla 26.09.2013 17:23
herhangi biri herhangi biri

bence önce fazla kilolarımızdan kurtulmalıyız

Aynı Görüşte misiniz?
evet30
hayır10
cevapla 24.09.2013 19:40
aşkın aşkın

kendıme nasıl bır tarz yapa bılırım

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır19
cevapla 23.08.2013 13:31
Gamze Gamze

Çok iyi geldi tekeşkurler

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır18
cevapla 04.07.2013 19:38
adanalı adanalı

süper

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır20
cevapla 01.07.2013 21:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan CAFE RUJ veya caferuj.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Günlük Burç Yorumları
Günün Şans Kartı
 • 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
  1. GÜNÜN ŞANS KARTI Kafanızı kurcalayan sorular mı var? Bir kart çekin ve kendinizi Melekler’in şifalı enerjisine teslim edin… Onların vereceği cevap, size mutlaka yol gösterecektir…
  1. Söylenenleri dinle! Kulaklarını eleştiriye tıkadığın zaman, aslında her şeye tıkıyorsun. Oysa aç kulaklarını, evrenin olağanüstü sesini dinle! Eleştiriler, canını acıtsa da; bil ki hiçbir söz manasız yere senin kulağına ulaşmıyor!
  2. Yarım bırakma! Evren, tam ve bütün… Yaptığın işin sonuçlarını görmek istiyorsan, hiçbir şeyi yarım bırakma. Kuşkuya düştüğün an, Melekler'den yol göstermeleri için yardım iste.
  3. Sözcüklerini seç! Erdem, konuşmakta değil; öz sözcüklerle konuşmakta… Konuşmak için aldığın her nefesin ne kadar kıymetli olduğunu düşün! Kimsenin kalbini kırma, büyüklük taslama, alçakgönüllü ve sevgi dolu ol!
  4. Şimdi zamanı değil! Aceleyle hareket etme! Bu, daha detaylı düşünmeni gerektirecek bir mesele. Kararını vermeden önce bir gün bekle! Gün doğmadan neler doğar…
  5. Şu anda kal! Bir an öncesi için çok geç, bir an sonrası için çok erken. Elinde sadece "şu an" var. Geçmiş ya da gelecek seni esir aldığında, derin bir nefes al ve huzur bulana kadar tekrarla: "Andayım"…
  6. Egonu terk et! Her şeyi bildiğini düşündüğün an, hayat seni öyle bir sınar ki, aslında hiçbir şeyi bilmediğini görürsün. Amaç, canını acıtmak değil… "Her zaman her şeye hazırlıklı olamayız"ı göstermek. Egonla değil, kalbinle ilerle!
  7. Cesur ol! Artık korkmak yok! Biliyorsun, denize atlamadan yüzmeyi öğrenemezsin. Kendini evrenin akışına teslim et; cesur bir şekilde kararlarının arkasında dur ve yol al!
  8. Bunun için çaba göster! Masanın üzerinde duran bir şeyi almak için, ona doğru uzanmak zorundasın! Peki, evrenden istediğin şeyi almak için neden harekete geçmiyorsun?
  9. Eleştirilere aldırma! Herkes dilediğini söyleyebilir, kimsenin dudaklarına mühür vuramazsın. Bu konuda eleştirilere aldırma! Ama onları yine de dinle, belki alman gereken bir dersi kaçırıyorsundur?
  10. Pişman olabilirsin! Bu adımı attın ama ileride pişman olabilirsin… Bundan bir ders çıkartmaya çalış. Derin bir nefes al, "Bu kararı neden verdim" diye kendine sor. Aklına gelen ilk cevap, doğra cevap olacak!
  11. Cömert ol! Sevgini, imkanlarını, varlığını başkalarıyla paylaş. Paylaştığın kadar sana geri dönecek. Elinde tuttuğunda, zamanla azaldığını göreceksin.
  12. Bırakma zamanı! Boşuna üzülüyorsun! Üzülmen koşulları değiştirmeyecek. Bırak gitsin, elinde tutmaya çalıştıkça üzüntün artacak. Bıraktığın an, hafiflediğini göreceksin!
  13. Anlamaya çalış! Başkasının başına gelenleri anlamaya çalış. Ama bunu yaparken, onun bedenine girme, kendi bedeninde kal! Onun başına gelenlerin sana ne anlatmaya çalıştığını ancak böyle anlayabilirsin.
  14. Pişman olmayacaksın! Aldığın kararın pişmanlığını yaşama! Şimdi öyle görünmese bile, ileride pişman olmayacaksın. Unutma, evren her şeyi senin iyiliğine göre ayarlıyor!
  15. Önce dinlenmen lazım! Kendine fazla yükleniyorsun. Hayat kaçmıyor! Yeni bir adım atmadan önce, bedenini, zihnini, ruhunu dinlendir! Sana minnettar kalacaklar…
 • BİR MELEK KARTI SEÇİN