Gaz sancısını önleyen yeni nesil biberon!

Gaz sancısını önleyen yeni nesil biberon!

Giriş Saati:03.05.2013 14:12

Güncelleme:03.05.2013 14:20

Philips Avent, yeni “Natural Serisi Biberonları”nda bulunan gelişmiş ve yenilikçi, özel antikolik valf sistemi ile havanın bebeğinizin midesine girmesi engelleniyor. Böylece bebeğiniz hava yutmuyor, kolik sancısının şiddeti de önemli ölçüde azaltılmış oluyor!

Philips Natural serisinin piyasadaki diğer ürünlerden farkı nedir?

Philips AVENT'in yeni Natural serisi, biberonların tasarımını ve dokusunu bebekler için en doğal hale getirmesi ve göğüs pompaları ile de annelere en konforlu, rahat kullanımı sunmasıyla diğer ürünlerden farklılaşıyor. Bu yeni ürün serimizin ismi "doğal"... Doğallıkla vermek istediğimiz mesaj, bebeklerin anne sütüyle doğal bir şekilde beslenmesi gerektiği ve ürünlerimizin de bu beslenmeyi destekleyici şekilde geliştirilmiş olduğu. Philips AVENT Natural serisi biberonları, göğüs ucuna yakın bir his oluşturduğu için bebekler için emzirmeyle birlikte biberonla beslenmeyi daha doğal hale getiriyor, bebekler biberonu yadırgamıyor ve böylelikle doğal emme hissini yakalıyor. Natural biberonların yapısı ve şekli anne göğsüne benzer bir tasarıma sahip. Ayrıca emziğin üzerinde bulunan yaprakçıklar, biberon emziğinin içeriye çökmeden esnek bir şekilde bebek tarafından emilmesine olanak sağlıyor. Philips AVENT Natural Serisi Biberonları'nda bulunan gelişmiş ve yenilikçi, özel antikolik valf sistemi ile havanın bebeğinizin midesine girmesi engelleniyor. Böylece bebeğiniz hava yutmuyor, kolik sancısının şiddeti de önemli ölçüde azaltılmış oluyor.

Natural serisinde bulunan Manuel ve Elektronik Göğüs Pompaları ise, annelere daha fazla rahatlık sunuyor ve bebeklerin daha fazla anne sütüyle beslenmesine imkan sağlıyor. Anneler emzirme ve süt sağma dönemlerinde, sırt ağrılarından şikayet ederler. Annelere daha rahat sağma pozisyonu sağlayan Philips AVENT Natural Comfort Pompalar, sütün biberona aktığından emin olmak için annelerin öne doğru eğilmeleri sorununu ortadan kaldırıyor. Manuel pompaların ele uyumlu yapısı sayesinde pompalama işlemi daha az yorucu olurken, elektrikli pompalarda bulunan dört farklı ayar sayesinde anneler kendileri için en uygun olan ayarı seçebiliyor. Natural serimizde aynı zamanda Philips AVENT'in patentli beş yapraklı masaj başlıkları da bulunuyor. Masaj başlıklarının geliştirilmiş daha yumuşak ve rahat dokusu, süt akışını harekete geçirerek daha fazla süt elde edilmesini sağlıyor. Böylelikle daha konforlu ve doğal bir yol ile daha fazla süt sağımı gerçekleşiyor. Ayrıca göğüs pompalarının geliştirilmiş ergonomik yapısının yanı sıra azaltılmış parça sayısı da montajı kolaylaştırıyor.

Ayrıca diğer tüm biberon emziklerinde olduğu gibi tatsız ve kokusuz silikon malzemeden üretilen biberon emzikleri, Natural serisinde de devam ediyor.

Anneler hangi dönemde süt pompası, biberon gibi emzirmeye destek ürünleri kullanmalı?

Emzirmek, hem anne hem de bebek için benzersizdir ve sayısız fayda sağlar. Bunu hepimiz biliyoruz ve bunun için de Philips AVENT olarak her zaman anne sütünü ve emzirmeyi destekleyen ürünler piyasaya sunmaya çalışıyoruz. Sağlık uzmanları ve doktorlar ilk altı ay sadece anne sütünü öneriyor. Bu sebeple göğüs pompası ve emzirme aksesuarlarının kullanılmasını bu dönemlerde de öneriyoruz. Göğüs pompası; fazla sütü sağması, sütü artırması, yaralanan ve acıyan göğüs uçlarını rahatlatması ve annenin bebeğiyle birlikte olmadığı zamanlarda sütünü bebeğine verebilmesine imkan sağlaması gibi birçok sebepten dolayı anne ve bebeklerinin yardımcısıdır. Özellikle göğüs pompaları ve emzirme aksesuarları, hamileliğin son 3 ayındaki hazırlık aşamasında bilgi edinilmesini ve karar verildiyse alınmasını tavsiye ettiğimiz ürünlerdir. Böylelikle anne adayları göğüs pompasını ne şekilde kullanacağını öğrenip hazırlık yapma fırsatına sahip olur. Ayrıca biberonlar da hem anne sütünü hem de 6'ıncı aydan sonra geçilen ek besinleri bebeğinize vermeniz için kullanabileceğiniz yardımcı ürünlerdir.

Anneler ne sıklıkla süt sağmalı?

Bu tamamen anneden anneye değişiklik gösterebilir. Burada önemli olan, annenin bebeğini ne kadar emzirebildiğidir, asıl buna bakılması gerekir. Tavsiye edilebilecek konu ise, anne bebeğini herhangi bir sebepten dolayı emziremiyorsa, mutlaka sütünü boşaltmak ve yeni süte yer açmak için sağım yapmalı, ya da fazla sütü geliyorsa bir göğsüyle emzirdikten sonra diğer göğsünü de boşaltmalı. Bu husus, sütünün verimi açısından önem taşır.

Avent Natural serisinin biberonlarının tasarımları anneler için oldukça cezbedici. Tasarımlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Philips AVENT'in yeni Natural serisi, 25 yılı aşkın deneyim ve klinik araştırmaların sonucu olarak uzmanlarla birlikte geliştirildi. Annelerden ilham alınarak tasarlanan yapısı, doğal emme hissi yaratıyor ve eşsiz konfor sağlayan yaprakçılarıyla AVENT Natural serisi biberonları, bebekler için göğüs ucuna yakın bir his oluşturuyor. Bu yaprakçık yapısı, biberon emziğinin daha yumuşak ve esnek olmasını sağlıyor ve içeriye çökmeden bebeğin beslenmesine yardımcı oluyor. Gelişmiş ve yenilikçi, özel antikolik valf sistemine sahip biberonlar, havanın bebeğinizin midesine girmesini engelliyor. Böylece bebeğiniz hava yutmuyor, kolik sancısının şiddeti de önemli ölçüde azaltılmış oluyor. Biberon ile beslenmeyi emzirmeyle birleştirmeyi kolaylaştıran bu tasarım, hem anne sütüyle beslenen hem de ek gıdaya geçen bebekler için kolaylık sağlıyor.

Avent Natural serisinde emzirmeye yardımcı kaç ürün bulunuyor?

Yeni Philips Avent Natural Serisinde, tutuşu kolaylaştıran ergonomik yapıya sahip biberonların 125 ml ve 260 ml olmak üzere iki farklı çeşidi ve bu ürünlerin 2'li ambalajlı seçenekleri bulunuyor.

1'den 4'e kadar farklı seçenekleri bulunan delikleri ile bebeğinizin ihtiyacına ve besinin yoğunluğuna göre en ideal tercihi yapmanızı mümkün kılan biberon emzikleri, tasarımı ve yapısı sayesinde göğüs ucuna benzer bir his oluşturuyor, özel antikolik valf sistemi ile bebeğinizin hava yutmasını engelleyerek kolik sancısını azaltıyor.

Philips Avent Natural Serisi'nin diğer ürünleri ise yeni pompalar. Philips Avent Natural Comfort Elektronik ve Manuel pompalar sayesinde daha konforlu, rahat süt sağımı gerçekleşiyor ve böylelikle doğal olarak daha fazla süt verimi elde ediliyor. Ayrıca aksesuar olarak satılan Patentli Masaj Başlığının büyüğü de seçenek olarak sunuluyor. Masaj başlığının göğüs ucu ile uyum sıkıntısına son veren bu başlık, Philips Avent Natural Comfort serisindeki tüm göğüs pompaları ile de uyumlu.

Bu sıralar annelerin en büyük korkusu BPA içeren ürünler. Philips olarak BPA içeren ürünlere yaklaşımınız nedir?

Philips AVENT ürünlerimiz BPA maddesi içermiyor; Natural serisi ürünlerimiz de bebekler için hiçbir zarar teşkil etmeyen ve BPA içermeyen polipropilen malzemeden üretiliyor.

Bebeklerin en büyük sorunu kolik sancı. Bunu engellemek için yeni nesil bir biberon geliştirmişsiniz. Bu biberondan biraz bahseder misiniz?

Kolik oluşumunu azalttığı klinik olarak kanıtlanmış olan, BPA içermeyen Philips AVENT biberonlarda bulunan özel antikolik valf sistemi, havanın bebeğinizin midesine girmesini engelliyor. Böylece bebeğiniz hava yutmayarak hem sağlıklı beslenmiş oluyor hem de kolik sancısının şiddeti önemli ölçüde azaltılmış oluyor. Philips Avent Natural serisi biberonlarında, diğer tüm klasik biberonlarımızda da bulunan antikolik özelliği, geliştirilmiş olarak devam ediyor. Yeni seride Klasik PP biberonlarımızdan farklı olarak ek bir halka bulunmuyor ve biberon emziğinin eteği, 2 katmanlı valf tasarımıyla biberonun içerisindeki havanın bebeğinizin midesine girmesini engelliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan CAFE RUJ veya caferuj.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Günün Şans Kartı
 • 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
  1. GÜNÜN ŞANS KARTI Kafanızı kurcalayan sorular mı var? Bir kart çekin ve kendinizi Melekler’in şifalı enerjisine teslim edin… Onların vereceği cevap, size mutlaka yol gösterecektir…
  1. Eleştirilere aldırma! Herkes dilediğini söyleyebilir, kimsenin dudaklarına mühür vuramazsın. Bu konuda eleştirilere aldırma! Ama onları yine de dinle, belki alman gereken bir dersi kaçırıyorsundur?
  2. Bunun için çaba göster! Masanın üzerinde duran bir şeyi almak için, ona doğru uzanmak zorundasın! Peki, evrenden istediğin şeyi almak için neden harekete geçmiyorsun?
  3. Egonu terk et! Her şeyi bildiğini düşündüğün an, hayat seni öyle bir sınar ki, aslında hiçbir şeyi bilmediğini görürsün. Amaç, canını acıtmak değil… "Her zaman her şeye hazırlıklı olamayız"ı göstermek. Egonla değil, kalbinle ilerle!
  4. Söylenenleri dinle! Kulaklarını eleştiriye tıkadığın zaman, aslında her şeye tıkıyorsun. Oysa aç kulaklarını, evrenin olağanüstü sesini dinle! Eleştiriler, canını acıtsa da; bil ki hiçbir söz manasız yere senin kulağına ulaşmıyor!
  5. Şu anda kal! Bir an öncesi için çok geç, bir an sonrası için çok erken. Elinde sadece "şu an" var. Geçmiş ya da gelecek seni esir aldığında, derin bir nefes al ve huzur bulana kadar tekrarla: "Andayım"…
  6. Cesur ol! Artık korkmak yok! Biliyorsun, denize atlamadan yüzmeyi öğrenemezsin. Kendini evrenin akışına teslim et; cesur bir şekilde kararlarının arkasında dur ve yol al!
  7. Yarım bırakma! Evren, tam ve bütün… Yaptığın işin sonuçlarını görmek istiyorsan, hiçbir şeyi yarım bırakma. Kuşkuya düştüğün an, Melekler'den yol göstermeleri için yardım iste.
  8. Cömert ol! Sevgini, imkanlarını, varlığını başkalarıyla paylaş. Paylaştığın kadar sana geri dönecek. Elinde tuttuğunda, zamanla azaldığını göreceksin.
  9. Sözcüklerini seç! Erdem, konuşmakta değil; öz sözcüklerle konuşmakta… Konuşmak için aldığın her nefesin ne kadar kıymetli olduğunu düşün! Kimsenin kalbini kırma, büyüklük taslama, alçakgönüllü ve sevgi dolu ol!
  10. Bırakma zamanı! Boşuna üzülüyorsun! Üzülmen koşulları değiştirmeyecek. Bırak gitsin, elinde tutmaya çalıştıkça üzüntün artacak. Bıraktığın an, hafiflediğini göreceksin!
  11. Şimdi zamanı değil! Aceleyle hareket etme! Bu, daha detaylı düşünmeni gerektirecek bir mesele. Kararını vermeden önce bir gün bekle! Gün doğmadan neler doğar…
  12. Pişman olabilirsin! Bu adımı attın ama ileride pişman olabilirsin… Bundan bir ders çıkartmaya çalış. Derin bir nefes al, "Bu kararı neden verdim" diye kendine sor. Aklına gelen ilk cevap, doğra cevap olacak!
  13. Anlamaya çalış! Başkasının başına gelenleri anlamaya çalış. Ama bunu yaparken, onun bedenine girme, kendi bedeninde kal! Onun başına gelenlerin sana ne anlatmaya çalıştığını ancak böyle anlayabilirsin.
  14. Pişman olmayacaksın! Aldığın kararın pişmanlığını yaşama! Şimdi öyle görünmese bile, ileride pişman olmayacaksın. Unutma, evren her şeyi senin iyiliğine göre ayarlıyor!
  15. Önce dinlenmen lazım! Kendine fazla yükleniyorsun. Hayat kaçmıyor! Yeni bir adım atmadan önce, bedenini, zihnini, ruhunu dinlendir! Sana minnettar kalacaklar…
 • BİR MELEK KARTI SEÇİN