21.06.2011

Aramayan erkek

Pınar Özel /

İtina ile akıl veririm...

''Aramıyor beni…'' dedi, çakma Louis Vuitton çantasının sapıyla oynayan; esmer tenli, sarı saçlı kız…
''Saçmalama, arayacak…'' diye cevapladı onu, yanında oturan en az diğeri kadar esmer fakat ondan daha sarı saçlı olan diğer kız… Onun çantasını göremedim; tırnaklarını yemekle meşgul olduğu için çantasını elinde tutamıyordu…

Eğilip baktım, önünde kahve fincanı filan mı var diye… ''Arayacak…'' dediği için bir fal baktığını düşünmüştüm…

''Beni sevmiyor bence…'' diye zırlamaya devam etti, ilk sarışın…
''Mutlaka bir işi vardır arayacak; içime doğuyor…'' diye diretti, bilmiş sarışın…
Kahve fincanımı alıp, onların masasına geçmeye karar verdim o anda. Bilmiş sarışının, kehanetleri olduğuna inandım çünkü o dakika…
Bana da baksın istedim…
Benimle ilgili de içine bir şeyler doğsun diye diledim…
Gerçi astroloji bilimi denen pis umut tacirinin, benimle ilgili yaptığı son kehanetten sonra yıldızlardan ve fallardan umudu kesmiştim ama bu kız kendinden çok emin konuşuyordu. Tamam, astroloji bilimi de kendinden çok emin bir şekilde ''3 Haziran'da muhteşem ötesi bir olay yaşayacaksın'' demişti bana ama benim fark edebileceğim muhteşemlikte bir olay yaşamamıştım… Ölesice astroloji yüzünden küsmüştüm ben aslında tüm kehanetlere filan ama bu kızda beni çeken bir şey vardı…

Tam kalkacağımda aşırı makyajla saklanmış yüzlerine dikkatlice bakmayı akıl edip, oturdum tekrar yerime…
Kâhin sarışın bildiğinden konuşmuyormuş; küçükmüş sadece.
Evet, bir kız yurdunun tüm kızlarını boyayacak miktarda makyaj malzemesinin depolandığı yüzünün aslı, sadece 20'li yaşların başlarında bir kıza aitmiş.

O yüzden umudu varmış meğer arkadaşının aranacağına dair…
Henüz ilişkilerle ilgili güzel umutlarının ve tesellilerinin olacağı yaştalarmış meğer.
O an onları masama çağırıp, tüm gerçekleri anlatmak istedim.
O telefonun asla gelmeyeceğini söylemek istedim.
Belki o an için doz aşımı olurdu ama aslında onlara hayatlarının iyiliğini yapmış olurdum.
Madde madde sıralardım içimden geçenleri onlara, hayatları boyunca unutmasınlar diye…

• Araması gereken zamanda aramıyorsa, bir daha aramaz!
• İsteseydi arardı!
• İstemediği için aramıyor!
• Sen nasıl her şartta onu aramak için zaman ve imkân yaratıyorsan, o da isterse arar!
• İstisnalar kaideyi bozmaz ve bu yüzden lütfen duyduğun diğer pembe masallara inanma!
• Şu yüzünüzdeki makyajın büyük bir kısmını silsene sen!(bunun konuyla alakası olmazdı ama ben yine de araya sıkıştırıp, söylerdim)
• 20'li yaşların başında olup, 40 yaşında gibi görünmeyi nasıl başarıyorsunuz siz!( bu da konudan bağımsız bir şekilde kopardı içimden)
• İlla ki onun değil ikinizin de istediği zamanda görüşmelisiniz!
• İlişkinin şeklini ve akıbetini o belirleyemez!
• Kaybetmek istemediğin her adam için savaş, sabret ama o adamın gerçekten yanında uyanmaktan mutlu olacağın adam olduğundan emin ol!
• Tırnağını yeme, psikopatlar gibi( bunu söylerken tırnağını yiyenin eline usulca da vururdum sanırım bir anne edasıyla)
• Sakın aklından bile geçirme; seni, sorunları olduğu için ya da işleri yoğun olduğu için aramadığını ve onun adına bahaneler üretme. Aramak isteyen adam her durumda arar!

Böyle böyle bir sürü karamsar gerçek sıralardım ve muhtemelen kızlar benden nefret ederlerdi ama zaten ileride öğrenecekleri gerçekleri vakitlice öğrenip, zaman harcamamış olurlardı…
Gerçi biz kadınlar; bu durumları, on yıllar boyunca tecrübeyle sabitlesek bile algılayıp, beynimize yerleştirmekte zorlanıyoruz ve belki de o konuşmanın da kızlara bir etkisi olmazdı. Ama ben en azından kendimin de kabullenmekten itina ile kaçındığım gerçekleri söyleyip, hemcinslik görevimi yapmış olurdum…
En azından ''tırnağını yeme be, psikopat'' derdim ve içim rahatlardı…
Neyse kaçırdım gül gibi fırsatı…

Bundan böyle cafe, cafe gezip; kendime, hayatın gerçeklerini anlatacağım gençler arayacağım…
Belki de yılladır ne olduğunu anlamaya çalıştığım misyonum budur benim…
Genç kızlara ''erkekleri anlatmak'' üzerine kurulu bir misyonum vardır belki de benim…
Şu anda, âşık olduğu ve ''vintage Rolex'' tadındaki adamla, muhteşem bir gece geçirip, uyumayı dilediği halde; aslında Criminal Minds'ın eski bölümlerini izleyen bir kadın olarak ''erkekler ve ilişkiler'' konusunda ahkâm kesmek belki de bana düşmez ama yolda, belde bulacağım kızlar asla öğrenemeyecekler benim kim olduğumu!

İtina ile akıl vereceğim ama aklımı asla kendim için kullanmayacağım günlerde karşılaşmak dileğiyle…

Sevgiler…

kalan karakter 1000

BYZ BYZ

isteseydi arardı..beni neden eskisi gibi armadığını sorduğumda benim de aramam gerektiğini söylemişti..ama ben daha duygularımdan bile emin değldim ki korkuyordum..o haftanın sonunda 'ben seni üzerim' demişti bunun için aramadığını da eklemişti..

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 25.08.2012 16:44
shr melek// Mersin shr melek// Mersin

bilgimiz ama yapmadımız hatta kendımıze bıle ıtırf edemıdıgız şeyleri yazıyorsun. n zaman dogu ınsanı bulcaz? we dogru ınsanın o oldugunu nasıl anlıyacz? ıı kı warsın

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 16.08.2012 11:56
yağmur yağmur

bana kalırsa aramayan erkeğin bizi istemediği gerçeğini bal gibi bilmemize rağmen yinede insan inanmak istediğine inanıyor. 5gündür aramayan erkek arkadasım 5.gün yaptıgı acıklamaya muhtemelen kendisi bile inanmamışken ben bu mazaretle havalara uçtum aptal mıyım? hayır galiba sadece asık..

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır1
cevapla 06.07.2011 15:01
funda funda

ya derletşemek için bi yazı yazmıştım ama çıkmadı sayfanızda nasıl yapmam lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 27.06.2011 10:36
nilay. nilay. // İZMİR

yeni yazını 4 gözle bekliyorum..birde yazılarınızda "diğer kadın" gerçeğinden hiç bahsetmemişsiniz..belki yeni yazı için fikir olur..:)

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 24.06.2011 17:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan CAFE RUJ veya caferuj.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Günün Şans Kartı
 • 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
  1. GÜNÜN ŞANS KARTI Kafanızı kurcalayan sorular mı var? Bir kart çekin ve kendinizi Melekler’in şifalı enerjisine teslim edin… Onların vereceği cevap, size mutlaka yol gösterecektir…
  1. Sözcüklerini seç! Erdem, konuşmakta değil; öz sözcüklerle konuşmakta… Konuşmak için aldığın her nefesin ne kadar kıymetli olduğunu düşün! Kimsenin kalbini kırma, büyüklük taslama, alçakgönüllü ve sevgi dolu ol!
  2. Şu anda kal! Bir an öncesi için çok geç, bir an sonrası için çok erken. Elinde sadece "şu an" var. Geçmiş ya da gelecek seni esir aldığında, derin bir nefes al ve huzur bulana kadar tekrarla: "Andayım"…
  3. Şimdi zamanı değil! Aceleyle hareket etme! Bu, daha detaylı düşünmeni gerektirecek bir mesele. Kararını vermeden önce bir gün bekle! Gün doğmadan neler doğar…
  4. Eleştirilere aldırma! Herkes dilediğini söyleyebilir, kimsenin dudaklarına mühür vuramazsın. Bu konuda eleştirilere aldırma! Ama onları yine de dinle, belki alman gereken bir dersi kaçırıyorsundur?
  5. Bunun için çaba göster! Masanın üzerinde duran bir şeyi almak için, ona doğru uzanmak zorundasın! Peki, evrenden istediğin şeyi almak için neden harekete geçmiyorsun?
  6. Yarım bırakma! Evren, tam ve bütün… Yaptığın işin sonuçlarını görmek istiyorsan, hiçbir şeyi yarım bırakma. Kuşkuya düştüğün an, Melekler'den yol göstermeleri için yardım iste.
  7. Önce dinlenmen lazım! Kendine fazla yükleniyorsun. Hayat kaçmıyor! Yeni bir adım atmadan önce, bedenini, zihnini, ruhunu dinlendir! Sana minnettar kalacaklar…
  8. Bırakma zamanı! Boşuna üzülüyorsun! Üzülmen koşulları değiştirmeyecek. Bırak gitsin, elinde tutmaya çalıştıkça üzüntün artacak. Bıraktığın an, hafiflediğini göreceksin!
  9. Söylenenleri dinle! Kulaklarını eleştiriye tıkadığın zaman, aslında her şeye tıkıyorsun. Oysa aç kulaklarını, evrenin olağanüstü sesini dinle! Eleştiriler, canını acıtsa da; bil ki hiçbir söz manasız yere senin kulağına ulaşmıyor!
  10. Cesur ol! Artık korkmak yok! Biliyorsun, denize atlamadan yüzmeyi öğrenemezsin. Kendini evrenin akışına teslim et; cesur bir şekilde kararlarının arkasında dur ve yol al!
  11. Egonu terk et! Her şeyi bildiğini düşündüğün an, hayat seni öyle bir sınar ki, aslında hiçbir şeyi bilmediğini görürsün. Amaç, canını acıtmak değil… "Her zaman her şeye hazırlıklı olamayız"ı göstermek. Egonla değil, kalbinle ilerle!
  12. Pişman olmayacaksın! Aldığın kararın pişmanlığını yaşama! Şimdi öyle görünmese bile, ileride pişman olmayacaksın. Unutma, evren her şeyi senin iyiliğine göre ayarlıyor!
  13. Anlamaya çalış! Başkasının başına gelenleri anlamaya çalış. Ama bunu yaparken, onun bedenine girme, kendi bedeninde kal! Onun başına gelenlerin sana ne anlatmaya çalıştığını ancak böyle anlayabilirsin.
  14. Pişman olabilirsin! Bu adımı attın ama ileride pişman olabilirsin… Bundan bir ders çıkartmaya çalış. Derin bir nefes al, "Bu kararı neden verdim" diye kendine sor. Aklına gelen ilk cevap, doğra cevap olacak!
  15. Cömert ol! Sevgini, imkanlarını, varlığını başkalarıyla paylaş. Paylaştığın kadar sana geri dönecek. Elinde tuttuğunda, zamanla azaldığını göreceksin.
 • BİR MELEK KARTI SEÇİN