Kadınlar hangi yaşlarda ne ister?

Kadınlar hangi yaşlarda ne ister?

Giriş Saati:05.03.2014 15:12

Güncelleme:05.03.2014 15:26

20'lerindeki kadınların çoğu hayli isteklidir, başarılı bir kariyer yapmak ve tanınmak isterler. Bu dönemde, kişisel büyümeleri başlar ve planlı bir yaşamın ilk adımlarını atarlar. Hırslı ve meraklıdırlar. Etraflarındaki dünyadan alabileceklerinin hepsini almak isterler.

20 yaşın üstündeki kadınlarla yapılmış bir araştırma gösteriyor ki:

Kadınların % 17'si partnerleriyle aralarında bir elektrik hissederlerse ilk buluşmada seks yapıyor.
5 kadından 1'i henüz bir partnerle seks yapmış oluyor.
Uzun süreli bir ilişki yaşamış olanlara göre, bir partnerde aranan en önemli özellik şefkat.
10 kadından 9'u cinsel ilişki sırasında edepsiz konuşmayı denemiş oluyor.
% 38'i en son cinsel ilişkiye girdiklerinde ikiden fazla orgazm deneyimlemiş.
% 27'si seks esnasında orgazm yaşayamıyor.
%30'u daha fazla oral seks yapılmasını istiyor.
%33'ünün bikini bölgesi tamamen alınmış oluyor.20'li yaşlarındaki kadınların partnerlerinden bekledikleri ve arzuladıkları:


Partneriyle gündelik olaylardan, ciddi ve hayati durumlardan ve gelecekle ilgili şeylerden bahsedebilmek.
Macera yaşamak, çünkü bu yaşlardaki kadınlar özgür olmayı, yeni şeyler denemeyi ve mümkün olduğunca sosyalleşmeyi arzular. Maceracı ancak bir o kadar da kendi amaçları olan ve kendi ilgilendiği şeylere vakit ayıran bir partner isterler.
Duygudaşlık, kadın zor bir dönemden geçtiğinde partnerinin kendini anlamasını ister.
Arkadaşlık, bağımsız olmalarına rağmen partnerlerinin kendilerini anlamasını ve kendilerine ve arkadaşlarına vakit ayırmasını isterler.

30'larındayken

30'lu yaşlarındaki kadınlar daha ciddi olurlar ve yerleşik bir hayata geçmek isterler. Mutluluk, kariyer, arkadaşlık ve bağımsızlık peşindedirler. Bazı araştırmalara göre bu dönem cinsel aydınlanma ve eğlenme arzusunun öne çıktığı bir dönemdir.

30 yaşının üstündeki kadınlarla yapılmış bir araştırmaya göre:

Kadınların % 28'i partnerleriyle aralarında bir elektrik varsa ilk buluşmada seks yapıyor.
Uzun süreli ilişki yaşamış kadınların partnerlerde aradıkları özelliklerin başında şefkat geliyor.
%48'i cinsel ilişki sırasında orgazm yaşamış oluyor.
%48'i cinsel ilişki sırasında iki kez orgazm olmuş oluyor.
3 kadından 2'si cinsel ilişki sırasında seks oyuncakları kullanıyor.
%60'ı beşten fazla ve farklı partnerle cinsel ilişkiye girmiş oluyor.
% 33'ü daha fazla oral seks yapılmasını istediğini dile getiriyor.
% 19'u daha çok öpüşmek istiyor.
% 14'ü en son girdikleri cinsel ilişkide vibratör kullanmış oluyor.
% 26'sının bikini bölgesi tamamen alınmış oluyor.

30'lu yaşlardaki kadınların erkeklerden bekledikleri:


Seks. Görünen o ki, otuzlarındaki kadınlar, yirmilerindekine oranla daha güçlü cinsel isteğe sahip oluyor.
Olgunluk.30'larındaki kadınlar olgun, kibar ve bağımsız bir erkek istiyor.
Dürüstlük. İyi bir ilişkinin anahtarının dürüstlük olduğuna inanıyorlar.
Eğlence. Arkadaşlarıyla futbol izleyip bira içmek dışında da eğlenme yolları olan erkekler istiyorlar.

40'larındayken

40'lı yaşlarındaki kadınlar ne istediğini bilir ve doğru erkekle tanışmak gibi bir dertleri kalmamıştır. Bunun sebebi ya halihazırda uzun bir ilişki yaşıyor olmalarıdır ya da doğru kişiye rastlamamalarına rağmen hayatlarından memnun ve başarılı olmalarıdır. Araştırmaya göre kırklarındaki kadınlar daha talepkar oluyor, ancak bir yandan da yatakta daha eğlenceli oluyorlar.

40 yaşın üstündeki kadınlarla yapılmış bir araştırmaya göre:

Kadınların %29'u eğer partnerleriyle aralarında elektrik hissediyorlarsa ilk buluşmada seks yapıyor.
Uzun süreli ilişkisi olanlar için şefkat bir erkekte aranan en önemli özellik.
En son yaşadıkları cinsel deneyimde bir veya birden fazla orgazm olanların oranı % 86'ı.
% 68'i en son girdikleri cinsel ilişkide orgazm olmuş oluyor.
%28'i daha fazla oral seks yapılmasını istiyor.
%38'i cinsel yaşamlarını oyunlar veya seks oyuncaklarıyla canlandırmak istiyor.
% 69'u partnerlerini önünde masturbasyon yapmış.
4 kadından 1'i 20 veya daha fazla partnerle birlikte olmuş.
%30'unun bikini bölgesi tamamen alınmış.

40'larındaki kadınların erkeklerden beklentileri:

İlgi. Kendilerini dinlemeyi bilen ve sorunlarından, gündelik hayattan bahsetmek isteyen bir erkek istiyorlar.
Erkeklerinden aldıkları övgü herşeyden daha değerli. Bunun sayesinde, evliliğin üstünden zaman geçmesine rağmen bir kadın kendini hâlâ çekici ve seksi hissedebiliyor.
İltifat. Eğer bir erkek, kadının kuaföre gittiğini veya yeni bir etek giydiğini farkeder, ya da ne kadar iyi öpüştüğünü söylerse kadın bunu çok seksi bulacaktır. İnanın bize, bunun herkese faydası olacaktır!

Bağımsızlık. Bir çift olarak çok vakit geçirmelerine rağmen, erkeklerinin bağımsız olmasını ve kendilerine ait bir hobi veya amaç edinmelerini istiyorlar. Geleceğe dair bir planı olmayan bir adam ilgilerini çekmiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan CAFE RUJ veya caferuj.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Günün Şans Kartı
 • 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
  1. GÜNÜN ŞANS KARTI Kafanızı kurcalayan sorular mı var? Bir kart çekin ve kendinizi Melekler’in şifalı enerjisine teslim edin… Onların vereceği cevap, size mutlaka yol gösterecektir…
  1. Yarım bırakma! Evren, tam ve bütün… Yaptığın işin sonuçlarını görmek istiyorsan, hiçbir şeyi yarım bırakma. Kuşkuya düştüğün an, Melekler'den yol göstermeleri için yardım iste.
  2. Pişman olmayacaksın! Aldığın kararın pişmanlığını yaşama! Şimdi öyle görünmese bile, ileride pişman olmayacaksın. Unutma, evren her şeyi senin iyiliğine göre ayarlıyor!
  3. Bunun için çaba göster! Masanın üzerinde duran bir şeyi almak için, ona doğru uzanmak zorundasın! Peki, evrenden istediğin şeyi almak için neden harekete geçmiyorsun?
  4. Egonu terk et! Her şeyi bildiğini düşündüğün an, hayat seni öyle bir sınar ki, aslında hiçbir şeyi bilmediğini görürsün. Amaç, canını acıtmak değil… "Her zaman her şeye hazırlıklı olamayız"ı göstermek. Egonla değil, kalbinle ilerle!
  5. Şimdi zamanı değil! Aceleyle hareket etme! Bu, daha detaylı düşünmeni gerektirecek bir mesele. Kararını vermeden önce bir gün bekle! Gün doğmadan neler doğar…
  6. Cömert ol! Sevgini, imkanlarını, varlığını başkalarıyla paylaş. Paylaştığın kadar sana geri dönecek. Elinde tuttuğunda, zamanla azaldığını göreceksin.
  7. Şu anda kal! Bir an öncesi için çok geç, bir an sonrası için çok erken. Elinde sadece "şu an" var. Geçmiş ya da gelecek seni esir aldığında, derin bir nefes al ve huzur bulana kadar tekrarla: "Andayım"…
  8. Önce dinlenmen lazım! Kendine fazla yükleniyorsun. Hayat kaçmıyor! Yeni bir adım atmadan önce, bedenini, zihnini, ruhunu dinlendir! Sana minnettar kalacaklar…
  9. Cesur ol! Artık korkmak yok! Biliyorsun, denize atlamadan yüzmeyi öğrenemezsin. Kendini evrenin akışına teslim et; cesur bir şekilde kararlarının arkasında dur ve yol al!
  10. Bırakma zamanı! Boşuna üzülüyorsun! Üzülmen koşulları değiştirmeyecek. Bırak gitsin, elinde tutmaya çalıştıkça üzüntün artacak. Bıraktığın an, hafiflediğini göreceksin!
  11. Pişman olabilirsin! Bu adımı attın ama ileride pişman olabilirsin… Bundan bir ders çıkartmaya çalış. Derin bir nefes al, "Bu kararı neden verdim" diye kendine sor. Aklına gelen ilk cevap, doğra cevap olacak!
  12. Eleştirilere aldırma! Herkes dilediğini söyleyebilir, kimsenin dudaklarına mühür vuramazsın. Bu konuda eleştirilere aldırma! Ama onları yine de dinle, belki alman gereken bir dersi kaçırıyorsundur?
  13. Söylenenleri dinle! Kulaklarını eleştiriye tıkadığın zaman, aslında her şeye tıkıyorsun. Oysa aç kulaklarını, evrenin olağanüstü sesini dinle! Eleştiriler, canını acıtsa da; bil ki hiçbir söz manasız yere senin kulağına ulaşmıyor!
  14. Anlamaya çalış! Başkasının başına gelenleri anlamaya çalış. Ama bunu yaparken, onun bedenine girme, kendi bedeninde kal! Onun başına gelenlerin sana ne anlatmaya çalıştığını ancak böyle anlayabilirsin.
  15. Sözcüklerini seç! Erdem, konuşmakta değil; öz sözcüklerle konuşmakta… Konuşmak için aldığın her nefesin ne kadar kıymetli olduğunu düşün! Kimsenin kalbini kırma, büyüklük taslama, alçakgönüllü ve sevgi dolu ol!
 • BİR MELEK KARTI SEÇİN